Jump to content
Fife Football Forum

jimmy

Admin
  • Content count

    1,380
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    18

jimmy last won the day on April 17

jimmy had the most liked content!

About jimmy

  • Rank
    Administrator

Previous Fields

  • Football Idol
    Super Ally
  • Birthplace
    Galston, Kilmarnock
  • Team connected with
    Retired
  • Position at club
    Ex-Player
  • Previous Clubs
    Guardbridge United, Fife Thistle, Pittenweem Rvs, Forfar Albion

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Arizona

Recent Profile Visitors

11,642 profile views
  1. jimmy

    Tables @ 15th Sep

    Yup, I forgot to load the full tables before copying :-)
  2. KFAFA FIXTURES Saturday September 22 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Fossoway v Kingdom Athletic Glendale Plastics Championship Dysart v St Monans Swallows Division 1 NO FIXTURE Fife Thistle PREMIER DIVISION League Cup Round 1 Kirkcaldy YMCA v Strathmiglo United Leven United v Lumphinnans United Pittenweem Rovers v Greig Park Rangers Auchtermuchty Bellvue v AM Soccer Burntisland United v Cupar Hearts Bowhill Rovers v Hearts of Beath CHAMPIONSHIP League Cup Round 2 Kennoway v Balgonie Scotia Glenrothes Strollers v Leslie Rosyth v Methilhill Strollers & East Fife Kinross v Kelty DIVISION 1 League Cup Round 1 Glenrothes v Kennoway Star Hearts St Andrews University v Kinross Colts Valleyfield v Rosebank DIVISION 1 League Cup Round 2 Eastvale v Markinch Falkland v Duloch Tom D KFAFA Match Secretary
  3. jimmy

    Tables @ 15th Sep

    Premier Teams P GD Pts Bowhill Rovers 8 19 20 AM Soccer 8 18 20 Leven Utd 7 10 15 Lumphinnans Utd 8 6 14 Fossoway 9 4 14 Pittenweem Rovers 7 13 13 Hearts of Beath 7 6 12 Greig Park Rangers 8 -6 10 Cupar Hearts 8 -4 8 Kirkcaldy YMCA 6 0 7 Auchtermuchty Bellvue 8 -6 7 Kingdom Athletic 7 -5 5 Strathmiglo Utd 8 -28 2 Championship Teams P GD Pts Balgonie Scotia 7 22 18 Kennoway Ams 8 9 16 Kelty 8 7 14 Rosyth Ams 8 6 14 Dysart 7 2 12 Kinross 7 5 11 Glenrothes Strollers 8 -9 9 Methilhill Strollers & .. 6 -10 4 St Monans Swallows 7 -15 3 Leslie Hearts 6 -17 1 Division One Teams P GD Pts Eastvale Ams 8 49 24 Valleyfield 7 20 21 Rosebank Rangers 5 4 12 Glenrothes 7 -4 10 Markinch 6 1 9 Fife Thistle 7 -2 9 Falkland 8 -10 7 Duloch 7 -8 6 Kinross Colts 7 -11 6 St Andrews Uni 1 -5 0 Kennoway Star Hearts 7 -34 0
  4. Premier Division Fossoway 5 Auchtermuchty Bellvue 0 Bowhill Rovers 7 Burntisland United 1 AM Soccer 3 Lumphinnans United 0 Strathmiglo United 1 Greig Park Rangers 3 Championship Kelty 3 Rosyth 3 Glenrothes Strollers 2 Kennoway 2 Division 1 Valleyfield 5 Falkland 2 Eastvale 5 St Andrews University 0 Fife Thistle 1 Rosebank 3 Glenrothes 0 Markinch 3 Taylor Sullivan Funeral Directors Challenge Cup Round 1 Cupar Hearts 9 Kennoway Star Hearts 0 Kingdom Athletic 1 Kirkcaldy YMCA 4 Hearts of Beath 2 Leven United 4 Taylor Sullivan Funeral Directors Challenge Cup Round 2 Duloch 1 Leslie 4 APK CHAMPIONSHIP League Cup Round 1 Kinross 3 Dysart 2 St Monans Swallows 1 Balgonie Scotia 3 Tom D KFAFA Match Secretary
  5. KFAFA FIXTURES Saturday September 15 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Fossoway v Auchtermuchty Bellvue Bowhill Rovers v Burntisland United AM Soccer v Lumphinnans United Strathmiglo United v Greig Park Rangers FREE Pittenweem Rovers Glendale Plastics Championship Kelty v Rosyth Glenrothes Strollers v Kennoway FREE Methilhill Strollers & East Fife Division 1 Valleyfield v Falkland Eastvale v St Andrews University Fife Thistle v Rosebank Glenrothes v Markinch NO FIXTURE Kinross Colts Taylor Sullivan Funeral Directors Challenge Cup Round 1 Cupar Hearts v Kennoway Star Hearts Kingdom Athletic v Kirkcaldy YMCA Hearts of Beath v Leven United Taylor Sullivan Funeral Directors Challenge Cup Round 2 Duloch v Leslie CHAMPIONSHIP League Cup Round 1 Kinross v Dysart St Monans Swallows v Balgonie Scotia Tom D KFAFA Match Secretary
  6. Scottish Amateur Cup Round 2 (Fife Teams) AFC Milngavie - AM Soccer Ardrossan Castle Rovers - Langlee or Markinch Auchtermuchty Bellvue - St Mungo's Barnhill - Cockenzie Star or Methilhill Strollers Burntisland Utd or Fife Thistle - Kemnay Youth or Burghmuir Campbeltown Pupils or Winlinton Wolves - Kinross Colquhoun Utd - Fossoway Dalziel - Pencaitland or Kirkcaldy YMCA East Kilbride YM - Rosyth Ams Edinburgh Uni - Pittenweem Rovers Gordon - Bowhill Rovers Greenock HSFP - Lumphinnans Utd Greig Park Rangers - Cummnock Gryffe Thistle - Dysart Hearts of Beath - Viewfield Rovers Insch - Valleyfield or Falkirk Community Kennoway Ams - Fintry Athletic Libertine Accies - Strathmiglo Utd Milngavie Wanderers - St Monans Swallows Parktool Athletic - Bank of Scot Strollers or Rosebank Rangers Quayside Thistle - Cupar Hearts Stenhousemuir Community - Leven Utd Uddingston Anvil - Kelty
  7. jimmy

    Scottish Cup 2nd Rnd

    Sat 6 Oct, 2018 | Scottish Amateur Cup (Adults) | Round 2 AFC Milngavie - AM Soccer 14:00 Ardrossan Castle Rovers - Langlee or Markinch 14:00 Auchtermuchty Bellvue - St Mungo's 14:00 Barnhill - Cockenzie Star or Methilhill Strollers 14:00 Burntisland Utd or Fife Thistle - Kemnay Youth or Burghmuir 14:00 Campbeltown Pupils or Winlinton Wolves - Kinross 14:00 Colquhoun Utd - Fossoway 14:00 Dalziel - Pencaitland or Kirkcaldy YMCA 14:00 East Kilbride YM - Rosyth Ams 14:00 Edinburgh Uni - Pittenweem Rovers 14:00 Gordon - Bowhill Rovers 14:00 Greenock HSFP - Lumphinnans Utd 14:00 Greig Park Rangers - Cummnock 14:00 Gryffe Thistle - Dysart 14:00 Hearts of Beath - Viewfield Rovers 14:00 Inch - Valleyfield or Falkirk Community 14:00 Kennoway Ams - Fintry Athletic 14:00 Libertine Accies - Strathmiglo Utd 14:00 Milngavie Wanderers - St Monans Swallows 14:00 Parktool Athletic - Bank of Scot Strollers or Rosebank Rangers 14:00 Quayside Thistle - Cupar Hearts 14:00 Stenhousemuir Community - Leven Utd 14:00 Uddingston Anvil - Kelty 14:00
  8. Premier P W D L F A GD Pts AM Soccer 4 4 0 0 10 2 8 12 Bowhill Rovers 4 3 1 0 14 4 10 10 Auchtermuchty Bellvue 4 2 1 1 12 4 8 7 Pittenweem Rovers 4 2 1 1 12 9 3 7 Fossoway 4 2 0 2 14 12 2 6 Kirkcaldy YMCA 4 1 3 0 6 5 1 6 Leven Utd 4 2 0 2 8 8 0 6 Hearts of Beath 4 1 2 1 8 7 1 5 Kingdom Athletic 4 1 2 1 6 6 0 5 Lumphinnans Utd 4 1 2 1 9 10 -1 5 Cupar Hearts 4 1 0 3 5 8 -3 3 Greig Park Rangers 4 1 0 3 7 15 -8 3 Strathmiglo Utd 4 0 2 2 3 9 -6 2 Burntisland United 4 0 0 4 3 18 -15 0 Champ P W D L F A GD Pts Kelty 4 3 1 0 11 5 6 10 Balgonie Scotia 4 3 0 1 16 5 11 9 Kennoway Ams 4 3 0 1 12 6 6 9 Kinross 4 2 1 1 14 9 5 7 Glenrothes Strollers 4 2 1 1 8 7 1 7 Rosyth Ams 4 2 0 2 8 7 1 6 Dysart 4 2 0 2 10 12 -2 6 Methilhill Strollers & East Fife 4 1 1 2 5 8 -3 4 St Monans Swallows 4 0 0 4 6 18 -12 0 Leslie Hearts 4 0 0 4 4 17 -13 0 Div 1 P W D L F A GD Pts Eastvale Ams 4 4 0 0 36 4 32 12 Valleyfield 4 4 0 0 20 7 13 12 Duloch 4 2 0 2 9 9 0 6 Fife Thistle 4 2 0 2 12 14 -2 6 Falkland 4 1 1 2 6 12 -6 4 Glenrothes 3 1 1 1 7 14 -7 4 Markinch 3 1 0 2 8 8 0 3 Rosebank Rangers 2 1 0 1 2 4 -2 3 Kinross Colts 4 1 0 3 5 14 -9 3 St Andrews Uni 0 0 0 0 0 0 0 0 Kennoway Star Hearts 4 0 0 4 4 23 -19 0
  9. KFAFA RESULTS Tuesday August 14 Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Greig Park Rangers 1 Pittenweem Rovers 4 Hearts of Beath 3 Fossoway 4 Burntisland United 2 Kirkcaldy YMCA 3 Leven United 4 Auchtermuchty Bellvue 2 Kingdom Athletic 2 Lumphinnans United 2 AM Soccer 2 Cupar Hearts 0 Bowhill Rovers 4 Strathmiglo United 1 Glendale Plastics Championship Balgonie Scotia 1 Glenrothes Strollers 2 Kennoway 5 St Monans Swallows 3 Kinross 1 Leslie 0 Rosyth 1 Kelty 2 Methilhill Strollers & East Fife 1 Dysart 3 Division 1 Rosebank 1 Valleyfield 4 Fife Thistle 4 Kennoway Star Hearts 2 Duloch 1 Glenrothes 4 Eastvale 5 Falkland 1 Kinross Colts 2 Markinch 1 Tom D KFAFA Match Secretary
  10. KFAFA FIXTURES Saturday August 11 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Bowhill Rovers v Pittenweem Rovers Kirkcaldy YMCA v Lumphinnans United Hearts of Beath v Auchtermuchty Bellvue AM Soccer v Greig Park Rangers Leven United v Fossoway Burntisland United v Cupar Hearts Strathmiglo United v Kingdom Athletic Glendale Plastics Championship Kennoway v Glenrothes Strollers Balgonie Scotia v Dysart Kinross v St Monans Swallows Methilhill Strollers & East Fife v Rosyth Kelty v Leslie Division 1 Duloch v Kennoway Star Hearts Glenrothes v Eastvale Rosebank v Markinch Valleyfield v Fife Thistle Falkland v Kinross Colts NO FIXTURE St Andrews University KFAFA FIXTURES Tuesday August 14 K.O. 6.30 pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Greig Park Rangers v Pittenweem Rovers Hearts of Beath v Fossoway Burntisland United v Kirkcaldy YMCA Leven United v Auchtermuchty Bellvue Kingdom Athletic v Lumphinnans United AM Soccer Cupar Hearts Bowhill Rovers v Strathmiglo United Glendale Plastics Championship Balgonie Scotia v Glenrothes Strollers Kennoway v St Monans Swallows Kinross v Leslie Rosyth v Kelty Methilhill Strollers & East Fife v Dysart Division 1 Rosebank v Valleyfield Fife Thistle v Kennoway Star Hearts Duloch v Glenrothes Eastvale v Falkland Kinross Colts v Markinch NO FIXTURE St Andrews University KFAFA FIXTURES Saturday August 18 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Fossoway v Pittenweem Rovers Kirkcaldy YMCA v Strathmiglo United Lumphinnans United v Greig Park Rangers Cupar Hearts v Hearts of Beath Auchtermuchty Bellvue v Burntisland United AM Soccer Leven United Kingdom Athletic v Bowhill Rovers Glendale Plastics Championship Kinross v Balgonie Scotia Leslie v Kennoway St Monans Swallows v Kelty Glenrothes Strollers v Methilhill Strollers & East Fife Dysart v Rosyth Division 1 Eastvale v Kinross Colts Glenrothes v Rosebank Kennoway Star Hearts v Valleyfield Markinch v Falkland Fife Thistle v Duloch NO FIXTURE St Andrews University KFAFA FIXTURES Tuesday August 21 K.O. 6.30 pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Pittenweem Rovers v AM Soccer Auchtermuchty Bellvue v Cupar Hearts Kingdom Athletic v Burntisland United Lumphinnans United v Bowhill Rovers Kirkcaldy YMCA v Hearts of Beath Fossoway Strathmiglo United Greig Park Rangers v Leven United Glendale Plastics Championship St Monans Swallows v Balgonie Scotia Methilhill Strollers & East Fife v Kennoway Glenrothes Strollers v Rosyth Kelty v Kinross Leslie v Dysart Division 1 Valleyfield v Duloch Rosebank v Kinross Colts Glenrothes v Falkland Kennoway Star Hearts v Eastvale Markinch v Fife Thistle NO FIXTURE St Andrews University KFAFA FIXTURES Saturday August 25 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Pittenweem Rovers v Lumphinnans United Cupar Hearts v Kirkcaldy YMCA Auchtermuchty Bellvue v Greig Park Rangers Hearts of Beath v Kingdom Athletic Bowhill Rovers v AM Soccer Strathmiglo United Leven United Fossoway v Burntisland United Glendale Plastics Championship Balgonie Scotia v Methilhill Strollers & East Fife Kennoway v Kelty Dysart v Kinross Glenrothes Strollers v Leslie Rosyth v St Monans Swallows Division 1 Markinch v Duloch Valleyfield v Glenrothes Falkland v Rosebank Fife Thistle v Eastvale Kinross Colts v Kennoway Star Hearts NO FIXTURE St Andrews University KFAFA FIXTURES Tuesday August 28 K.O. 6.30 pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Pittenweem Rovers v Auchtermuchty Bellvue Cupar Hearts v Kingdom Athletic Greig Park Rangers v Bowhill Rovers Burntisland United v Hearts of Beath Lumphinnans United v Fossoway Strathmiglo United AM Soccer Leven United v Kirkcaldy YMCA Glendale Plastics Championship Kelty v Glenrothes Strollers St Monans Swallows v Methilhill Strollers & East Fife Rosyth v Kinross Leslie v Balgonie Scotia Dysart v Kennoway Division 1 Eastvale v Markinch Falkland v Fife Thistle Kennoway Star Hearts v Glenrothes Kinross Colts v Valleyfield Duloch v Rosebank NO FIXTURE St Andrews University
  11. 1st Round Draw Ties Scheduled for Sunday 2nd September 2018 East Region (34 Ties and 15 Byes) 1. Bathgate Thistle AFC (LEAFA) v Thornybank Thistle AFC (LEAFA) 2. Bo'Ness Athletic AFC (FVAFA) v Broxburn AFC (LEAFA) 3. Burgh Vale AFC (LEAFA) v Kincardine Colts AFC (FVAFA) 4. Burnside AFC (WLSAFL) v Lochore Castle AFC (FSAFL) 5. Cabrera MC AFC (LEAFA) v Broughton Albion AFC (LEAFA) 6. Cairneyhill Athletic AFC (FSAFL) v Yeoman AFC (FSAFL) 7. Carron Thistle AFC (FVAFA) v Corstorphine Timbers AFC (LEAFA) 8. Dollys AFC (LEAFA) v Styx AFC (FSAFL) 9. Duddingston Athletic AFC (LEAFA) v Pentland Thistle AFC (LEAFA) 10. Dunfermline Town AFC (FSAFL) v Meadowmill AFC (LEAFA) 11. Easthouses AFC (LEAFA) v Harvester AFC (WLSAFL) 12. Edinburgh City AFC (LEAFA) v Kinross Colts AFC (FSAFL) 13. Empire AFC (FSAFL) v Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA) 14. Glenrothes Rovers AFC (FSAFL) v Newtown AFC (FVAFA) 15. Gotham City AFC (LEAFA) v Vittoria Group AFC (LEAFA) 16. Grangemouth Albion AFC (FVAFA) v Wallyford Bluebell AFC (LEAFA) 17. Livingston CFC AFC (WLSAFL) v Longstone United AFC (LEAFA) 18. Livingston North AFC (WLSAFL) v Greenhill Thistle AFC (FVAFA) 19. Minto Lounge AFC (FSAFL) v Sauchie AFC (FVAFA) 20. Novar Rovers United AFC (FSAFL) v Edinburgh Caledonian AFC (LEAFA) 21. Oxgangs Trinity AFC (LEAFA) v Carron Valley AFC (WLSAFL) 22. Partizans AFC (LEAFA) v Edinburgh South AFC (LEAFA) 23. Polwarth Tavern AFC (LEAFA) v Lauriston Thistle AFC (LEAFA) 24. Pumpherston Thistle AFC (LEAFA) v Bingham Athletic AFC (LEAFA) 25. Royal Penicuik AFC (LEAFA) v Craigshill Thistle AFC (WLSAFL) 26. Sky AFC (FSAFL) v Torleys AFC (FSAFL) 27. Steadings AFC (FSAFL) v Dunfermline United AFC (FSAFL) 28. Stenhousemuir Community AFC (FVAFA) v The Bruce Arms AFC (FSAFL) 29. The Oranjetangs AFC (LEAFA) v Carronvale AFC (FVAFA) 30. Wellesley AFC (FSAFL) v Hillpark AFC (FVAFA) 31. West Calder United AFC (WLSAFL) v Haggs Tavern AFC (FVAFA) 32. West Fife Albion AFC (FSAFL) v Donner Inn AFC (FVAFA) 33. Westside AFC (LEAFA) v Athletico Rosyth AFC (FSAFL) 34. Wheatsheaf Inn AFC (FSAFL) v Thistle Sunday's AFC (LEAFA) 15 Byes 1. Alba AFC (LEAFA) 2. CVD AFC (WLSAFL) 3. East Calder United AFC (WLSAFL) 4. Edinburgh East AFC (LEAFA) 5. Gunners AFC (FSAFL) 6. Highland Park AFC (WLSAFL) 7. MacMillan Samba AFC (LEAFA) 8. Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA) 9. Newcraighall Star AFC (LEAFA) 10. Niddrie Star AFC (LEAFA) 11. Pathhead AFC (LEAFA) 12. Roseburn Thistle AFC (LEAFA) 13. Tamfourhill United AFC (FVAFA) 14. Victoria Loco 18 AFC (LEAFA) 15. West End Bar AFC (FSAFL)
  12. Ties Scheduled for Saturday 1st September 2018 East Region (56 Ties and 8 Byes) 1. AM Soccer AFC (KoFAFA) v Lauriston Thistle AFC (LEAFA) 2. Armadale Thistle AFC (LEAFA) v Meadowbank AFC (LEAFA) 3. Auchtermuchty Bellvue AFC (KoFAFA) v Duloch AFC (KoFAFA) 4. Balerno AFC (LEAFA) v Danderhall Miners AFC (LEAFA) 5. Barca Milton '97' AFC (LEAFA) v Sporting Saughton AFC (LEAFA) 6. Beechwood Albion AFC (S&DAFA) v Greenlaw AFC (BAFA) 7. Bo'Ness Cadora AFC (S&DAFA) v Tollcross Thistle AFC (LEAFA) 8. Bo'Ness United Community AFC (S&DAFA) v Bowhill Rovers AFC (KoFAFA) 9. Bonnyrigg Rose AFC (LEAFA) v Cavalry Park SC AFC (LEAFA) 10. Callander Thistle AFC (Cale) v Kincardine AFC (S&DAFA) 11. Carnwath AFC (LEAFA) v Symington Tinto AFC (Cale) 12. Clackmannan Community AFC (S&DAFA) v Steins Thistle AFC (CSAFL) 13. Clermiston Star AFC (LEAFA) v Arniston AFC (LEAFA) 14. Clermiston Vale AFC (LEAFA) v Craigshill Thistle AFC (LEAFA) 15. Doune Castle AFC (Cale) v Inter Edinburgh AFC (LEAFA) 16. Dunblane Soccer Academy AFC (Cale) v Newcraighall Leith Victoria AFC (LEAFA) 17. Dysart AFC (KoFAFA) v Gala Thistle AFC (BAFA) 18. Edina Hibs AFC (LEAFA) v St. Monans Swallows AFC (KoFAFA) 19. Falkirk Community AFC (CSAFL) v Valleyfield AFC (KoFAFA) 20. Fallin AFC (CSAFL) v Newpark AFC (S&DAFA) 21. Fauldhouse AFC (LEAFA) v Raploch Hearts AFC (S&DAFA) 22. Fife Thistle AFC (KoFAFA) v Burntisland United AFC (KoFAFA) 23. Gala Hotspur AFC (BAFA) v Dunipace AFC (S&DAFA) 24. Glenrothes AFC (KoFAFA) v West Barns Star AFC (LEAFA) 25. Hawick Waverley AFC (BAFA) v Carluke Hearts AFC (LEAFA) 26. Hearts of Beath AFC (KoFAFA) v Edinburgh Thistle AFC (LEAFA) 27. Kelty AFC (KoFAFA) v AVU AFC (LEAFA) 28. Kennoway AFC (KoFAFA) v Edinburgh South AFC (LEAFA) 29. Kennoway Star Hearts AFC (KoFAFA) v Alva AFC (S&DAFA) 30. Kingdom Athletic AFC (KoFAFA) v Murieston United AFC (LEAFA) 31. Kirkcaldy YMCA AFC (KoFAFA) v Pencaitland AFC (LEAFA) 32. Leithen Rovers AFC (BAFA) v Edinburgh University AFC (LEAFA) 33. Leven United AFC (KoFAFA) v Tullibody Community AFC (CSAFL) 34. Linlithgow Rose CFC AFC (LEAFA) v Fernieside AFC (LEAFA) 35. Linlithgow Thistle AFC (LEAFA) v Leith United AFC (LEAFA) 36. Lumphinnans United AFC (KoFAFA) v East Vale AFC (KoFAFA) 37. Markinch AFC (KoFAFA) v Langlee AFC (BAFA) 38. Methilhill Stollers and East Fife AFC (KoFAFA) v Cockenzie Star AFC (LEAFA) 39. Mill AFC (LEAFA) v Glenrothes Strollers AFC (KoFAFA) 40. Musselburgh Windsor AFC (LEAFA) v Kinross Colts AFC (KoFAFA) 41. North Merchiston Vale AFC (LEAFA) v Blackridge Vale of Craig AFC (LEAFA) 42. Ormiston AFC (LEAFA) v Musselburgh AFC (LEAFA) 43. Pathhead AFC (LEAFA) v Balgonie Scotia AFC (KoFAFA) 44. Pennies AFC (S&DAFA) v Dollar Glen AFC (S&DAFA) 45. Pittenweem Rovers AFC (KoFAFA) v Gilmerton AFC (LEAFA) 46. Polbeth United AFC (LEAFA) v Greig Park Rangers AFC (KoFAFA) 47. Ratho Athletic AFC (LEAFA) v Riverside AFC (S&DAFA) 48. Rosebank Rangers AFC (KoFAFA) v Bank of Scotland Strollers AFC (LEAFA) 49. Salvesen AFC (LEAFA) v Leslie Hearts AFC (KoFAFA) 50. Shotts Thistle YMCA AFC (LEAFA) v Edinburgh South Vics AFC (LEAFA) 51. Stenhousemuir Community AFC (Cale) v Linton Hotspur AFC (LEAFA) 52. Stirling AFC (S&DAFA) v Tranent AFC (LEAFA) 53. Stirling University AFC (Cale) v Kinross AFC (KoFAFA) 54. Strathmiglo United AFC (KoFAFA) v Falkland AFC (KoFAFA) 55. Westfield Colts AFC (S&DAFA) v Dunbar Athletic AFC (LEAFA) 56. Westquarter Violet AFC (S&DAFA) v Civil Service Strollers AFC (LEAFA) 8 Byes 1. Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA) 2. Cupar Hearts AFC (KoFAFA) 3. Edinburgh Star AFC (LEAFA) 4. Fossoway AFC (KoFAFA) 5. Gordon AFC (BAFA) 6. Queensferry Athletic AFC (LEAFA) 7. Rosyth AFC (KoFAFA) 8. Sandy's AFC (LEAFA)
  13. Premiership P W D L F A GD Pts BOWHILL ROVERS 23 20 1 2 85 20 65 61 AM SOCCER 25 14 5 6 69 47 22 47 LEVEN UTD 21 14 3 4 59 21 38 45 CUPAR HEARTS 22 12 5 5 40 26 14 41 STRATHMIGLO UTD 25 12 5 8 67 54 13 41 GREIG PARK RANGERS 26 11 5 10 55 55 0 38 FOSSOWAY 24 10 5 9 50 47 3 35 PITTENWEEM ROVERS 26 8 4 14 52 74 -22 28 LUMPHINNANS UTD 25 8 3 14 52 62 -10 27 HEARTS OF BEATH 24 7 6 11 42 59 -17 27 AUCHTERMUCHTY BELLVUE 24 6 6 12 42 54 -12 24 KINGDOM ATHLETIC 23 5 7 11 49 48 1 22 FC BAYSIDE 25 6 4 15 39 92 -53 22 ROSYTH 25 6 1 18 35 77 -42 19 Championship P W D L F A GD Pts BURNTISLAND UTD 19 12 4 3 48 19 29 40 KELTY HEARTS 19 11 5 3 38 30 8 38 KIRKCALDY YMCA 16 12 1 3 57 23 34 37 DYSART 18 11 4 3 62 30 32 37 GLENROTHES STROLLERS 18 7 4 7 41 45 -4 25 KINROSS 18 8 1 9 34 44 -10 25 LESLIE HEARTS 19 7 3 9 37 43 -6 24 ST MONANS SWALLOWS 18 6 2 10 41 58 -17 20 METHILHILL STROLLERS 20 7 0 13 44 63 -19 18 ST ANDREWS UNI 20 3 4 13 29 49 -20 13 FIFE THISTLE 19 3 2 14 29 56 -27 11 Division 1 P W D L F A GD Pts KENNOWAY AMS 18 17 1 0 82 23 59 52 BALGONIE SCOTIA 17 14 0 3 70 19 51 42 KINROSS COLTS 18 11 2 5 53 34 19 35 ROSEBANK RANGERS 17 8 2 7 44 38 6 26 AM SOCCER RESERVES 17 7 1 9 38 44 -6 19 MARKINCH 18 5 3 10 44 57 -13 18 GLENROTHES 15 5 0 10 24 44 -20 15 FALKLAND 16 2 6 8 29 48 -19 12 KENNOWAY UTD 16 3 3 10 28 69 -41 12 DULOCH 16 2 2 12 23 59 -36 8
  14. jimmy

    Results 12th May

    Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Pittenweem Rovers 3 Hearts of Beath 0 Rosyth 1 Auchtermuchty Bellvue 3 Strathmiglo United 7 FC Bayside 1 Glendale Plastics Championship Dysart 8 St Monans Swallows 3 Kelty Hearts P Methilhill Strollers P Division 1 Duloch Juniors 3 Kinross Colts 5 Rosebank 5 Glenrothes 0 CHAMPIONSHIP League Cup Semi-final Glenrothes Strollers 0 Kirkcaldy YMCA 7 Burntisland United 1 Kinross 5
  15. KFAFA FIXTURES Saturday May 12 K.O. 2pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Pittenweem Rovers v Hearts of Beath Rosyth v Auchtermuchty Bellvue Strathmiglo United v FC Bayside NO FIXTURE Bowhill Rovers Cupar Hearts Glendale Plastics Championship Dysart v St Monans Swallows Kinross PROV Kirkcaldy YMCA PROV NO FIXTURE Methilhill Strollers NO FIXTURE Fife Thistle NO FIXTURE Leslie Division 1 Duloch Juniors v AM Soccer Reserves Rosebank v Glenrothes FREE Falkland NO FIXTURE Balgonie Scotia NO FIXTURE Kennoway United NO FIXTURE Kinross Colts CHAMPIONSHIP League Cup Semi-final Kinross PROV Glenrothes Strollers PROV Burntisland United PROV Kelty or Kirkcaldy YMCA PROV Championship League Cup Group A Kelty Hearts PROV Methilhill Strollers PROV KFAFA FIXTURES Tuesday May 15 K.O. 6.30 pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division AM Soccer v Auchtermuchty Bellvue Bowhill Rovers v Kingdom Athletic Cupar Hearts v Strathmiglo United Fossoway v Leven United Division 1 Falkland v Balgonie Scotia Kennoway United v Glenrothes CHAMPIONSHIP League Cup Semi-final Kinross PROV Glenrothes Strollers PROV Burntisland United PROV Kelty or Kirkcaldy YMCA PROV KFAFA FIXTURES Thursday May 17 K.O. 6.30 pm Smith & Grant (Solicitors & Estate Agents) Premier Division Auchtermuchty Bellvue v Hearts of Beath Lumphinnans United v Leven United KFAFA FIXTURES Friday May 18 @ Central Park Kelty CHAMPIONSHIP League Cup Final Kinross/Glenrothes Strollers v Burntisland/Kelty/YMCA
×