Jump to content
Fife Football Forum
Sign in to follow this  
chappy1

5th Ballot 13/1/19 to 3/2/19

Recommended Posts

Sun 13th January   CEF League Cup Ground Time Referee Notes
    2nd Round 90mins+pens      
Athletico Rosyth 0-8 Minto Lounge Rosyth Institute 11am A Scott  
Lochore Castle 3-1 Yeoman Dallas Doyle 1pm J Stewart  
Sky 2-5 Cairneyhill Athletic Dalgety Bay 1pm A Watt  
    JS Anderson Cup          
    1st Round 90mins+pens      
Steadings 1-2 The Empire Beveridge Park 11am D Campbell  
             
    JS Anderson Cup          
    2nd Round 90 mins+pens      
Glenrothes Rovers 4-1 Gunners Overstenton 11am B McLaren  
             
    JS Anderson Cup          
    1/4 Final 90 mins+pens      
Wheatsheaf 0-5 Wellesley Randolph Park 11am D Hope  
             
    2nd Division        
Bruce Arms 4-3 Kinross Colts Limekilns 11am J Campbell  
Ciswo 3-2 Dunfermline United Warout Park 11am N Martin  
Dunfermline Town 8-0 Novar Rovers Bellyeoman 11am T Richmond  
Torleys 4-0 West Fife Albion Moore Park 11am C Pounder  
Idle Styx             
             
Sun 20th January   Fife Sunday Trophy 90 mins+pens      
    2nd Round        
Glenrothes Rovers v Cairneyhill Athletic Overstenton 11am C Pounder  
The Empire v Torleys Savoy Park 11am G Wilson  
Yeoman v Wheatsheaf Townhill 11am J Campbell  
             
    CEF League Cup 90 mins+pens      
    1/4 Final        
Steadings v Dunfermline United Beveridge Park 11am A Duncan  
             
    Premier League        
Lochore Castle v Athletico Rosyth Dallas Doyle 1pm S Campbell  
Minto Lounge v Gunners Moore Park 11am C Flucker  
Wellesley v Styx Savoy Park 11am D Chapple  
             
    2nd Division        
Dunfermline Town v Bruce Arms Bellyeoman 11am J Stewart  
Novar Rovers v Ciswo Beveridge Park 11am D Campbell  
Sky v West Fife Albion Dalgety Bay 1pm B McLaren  
Idle Kinross Colts            
Sun 27th January   JS Anderson Cup          
    1/4 Final 90 mins+pens      
Lochore Castle v Cairneyhill Athletic Dallas Doyle 1pm A Duncan  
             
    Premier League        
Wellesley v Glenrothes Rovers Savoy Park 11am C Flucker  
Gunners v Steadings Ravenscraig Park 11am A Watt  

 

Styx

 

v

Fife Sunday Trophy

Minto Lounge

2nd Round 90mins   +

Beveridge Park

pens

11am

 

C Pounder

 
             
    2nd Division        
Bruce Arms v Sky Limekilns 11am TBC  
Dunfermline United v Wheatsheaf Pitreavie 11am A Scott  
Kinross Colts v Ciswo Kinross 11am T Richmond  
The Empire v Novar Rovers Savoy Park 11am TBC  
Torleys v Dunfermline Town Moore Park 11am D Hope  
Idle Athletico Rosyth / Yeoman / West Fife Albion        
             
             
Sun 3rd February   Scottish Cup 5th Rnd 90 mins+pens      
Caslemilk Dynamo  v Minto Lounge TBC TBC TBC  
 Wellesley AFC v Livingston CFC AFC Savoy Park TBC TBC  
             
    Premier League        
Glenrothes Rovers v Styx Overstenton 11am G Wilson  
Gunners v Yeoman Ravenscraig Park 11am C Pounder  
Steadings v Lochore Castle Beveridge Park 11am D Chapple  
             
    2nd Division        
Cairneyhill Athletic v Kinross Colts Queen Anne H/School 11am S Campbell  
Ciswo v Dunfermline Town Warout Park 11am B McLaren  
Dunfermline United v Bruce Arms Pitreavie 11am A Watt  
Sky v Novar Rovers Dalgety Bay 1pm A Scott  
The Empire v West Fife Albion Savoy Park 11am J Stewart  
Wheatsheaf v Torleys Randolph Park 11am T Richmond  
             
Idle Athletico Rosyth             
Edited by chappy1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×